Konfirmationer i Grene Sogn 2020

Konfirmation i Billund Kirke, søndag den 28. juni kl. 10.30

Kamilla Vestergaard Madsen, Stationsvej 7, 7184 Vandel 


Konfirmation i Billund Kirke, lørdag den 15. august kl. 9.00

Anton Uhre Fog, Skovparken 102, 7190 Billund
Ida Marie Wedel Gade, Skovparken 224B, 7190 Billund
Isabella Wahler Halberg, Skovparken 232, 7190 Billund
Emma Aakerman Hjermitslev, Tingstedet 53, 7190 Billund
Holger Aarlit Jensen, Skovparken 108B, 7190 Billund
Andreas Khomutenko Nygaard Jørgensen, Rogusavej 4, 7250 Hejnsvig
Ella Lindberg Mikkelsen, Lillevang 141, 7190 Billund
Anne Christine Nesager-Bech, Mølleparken 136, 7190 Billund
Leah Risvig Træholt Odegaard, Birkevænget 1, 7190 Billund
Scott Lykke Vargas, Bakkelien 17, 7190 Billund
Frida Bækgaard Williams, Skovparken 410, 7190 Billund
William Hugo Woeste, Lillevang 72, 7190 Billund

Telegrammer kan afleveres i mødelokale 1 ved Biblioteket på dagen kl. 8.00-9.30.


Konfirmation i Billund Kirke, lørdag den 15. august kl. 11.00

Emilie Qvist Andersson, Tingstedet 102, 7190 Billund
Baldrian Bastian Brill, Svinget 2, 17190 Billund
Alexander Ravn Christensen, Flintemarken 26, 7190 Billund
Victor Bjerrisgaard Eskildsen, Sønderkær 180, 7190 Billund
Sille Buchwald Fryland, Bænkebideren 4, 7190 Billund
Jakob Holm, Fyrrevænget 406, 7190 Billund
Lucia Geta Hvingelby, Slaugvej 16, 6623 Vorbasse
Mille Soelberg Møller Jensen, Plougslundvej 209, 7190 Billund
Mathilde Jørgensen, Engsøvænget 5, 7200 Grindsted
Anne Kristensen, Løvlund Stationsvej 2, 7190 Billund
Mads Kristensen Kobjergvej 8, 7190 Billund
Lucas Lysholt, Nørupvej 10, 7321 Gadbjerg
Signe Nielsen, Hinkestenen 22, 7190 Billund
Rebeka Lønnquist Olsen, Fyrrevænget 315, 7190 Billund
Mathilde Petersen Lillevang 47, 7190 Billund
Karla Østergaard Skole, Lindevej 91, 7190 Billund
Frederikke Maach Søgaard, Tingstedet 95, 7190 Billund

Telegrammer kan afleveres i mødelokale 1 ved Biblioteket på dagen kl. 8.00-11.30.


Konfirmation i Billund Kirke, lørdag den 22. august kl. 9.00

Mathias Aagaard, Egevænget 410, 7190 Billund
Lauritz Kristian Andreasen, Sønderkær 218, 7190 Billund
Martha Baasch, Lysningen 18, 7190 Billund
Emilie Dalsgaard, Lillevang 109, 7190 Billund
Frida Gehlert Juul Dyrhøj, Ole Kirks Vej 16, 7190 Billund
Karoline Søgaard Jakobsen, Tingstedet 86, 7190 Billund
Sofia José Jakobsen, Lillevang 146, 7190 Billund
Marcus Amlund Schultz Jørgensen, Bolden 34, 7190 Billund
Isabella Konstmann, Tingstedet 72, 7190 Billund
Katrine Bruun Kristensen, Bakkelien 26, 7190 Billund
Sebastian Brink Kristensen, Markskellet 98, 7190 Billund
Anne Sofie Due Bau Madsen, Tinsoldaten 3, 7190 Billund
Anders Beyer Olesen, Lillevang 61, 7190 Billund
Amelia Grace Elisabeth Palmer, Kirkevej 13, 7250 Hejnsvig
Astrid Malte Rasmussen, Lillevang 9, 7190 Billund
Sofie Amalie Basini Steffensen, Bakkelien 56, 7190 Billund
Agnes Marie Buchreitz Thesbjerg, Tingstedet 99, 7190 Billund
Mads Thomsen, Kærvej 301, 7190 Billund
Melanie Grundahl Voss, Bakkelien 14, 7190 Billund

Telegrammer kan afleveres i mødelokale 1 ved Biblioteket på dagen kl. 8.00-9.30.


Konfirmation i Billund Kirke, lørdag den 22. august kl. 11.00

Jakob Voss Andersen, Lærkevej 1, 7190 Billund
Mira Halskov Andersen, Sønderkær 311, 7190 Billund
Victoria Bass, Lillevang 131, 7190 Billund
Mikkel Winther Christensen, Hovedgaden 42, 7190 Billund
Oliver Veilstrup Christensen, Lillevang 70, 7190 Billund
Frederik Dehn Clausen, Gravhøjen 63, 7190 Billund
Emma Siem Frandsen, Bænkebideren 22, 7190 Billund
Nanna Felthaus Froberg, Bakkelien 52, 7190 Billund
Noah Grøndahl Gade, Tingstedet 15, 7190 Billund
Celina Trærup Mønsted Høyer, Hinkestenen 7, 7190 Billund
Mathilde Schmeltz Reichstein Jensen, Lillevang 148, 7190 Billund
Clara Bank Jespersen, Lillevang 120, 7190 Billund
Emilie Lazaga Kristiansen, Kærvej 108, 7190 Billund
Mathias Klitgaard Madsen, Ankelbovej 6, 7190 Billund
Emma Skov Mikkelsen, Lillevang 58, 7190 Billund
Marcus Kjærhus Mikkelsen, Kærvej 119, 7190 Billund
Frederik Birch Mørkholt, Hønseringen 13, 7190 Billund
Tilde Vilstrup Nielsen, Sønderkær 217, 7190 Billund
Malthe Holm Rahbek, Tingstedet 79, 7190 Billund
Anders Buhl Kring Ravn, Markskellet 78, 7190 Billund
Victor Skov, Egevænget 216, 7190 Billund
Frederik Remi Juhler Skytte, Hybenvej 111, 7190 Billund

Telegrammer kan afleveres i mødelokale 1 ved Biblioteket på dagen kl. 8.00-11.30.


Konfirmation i Grene Kirke, lørdag den 29. august kl. 10.00

Thilde Søgaard, Kobjergvej 13, 7190 Billund

Telegrammer kan afleveres i våbenhuset i Grene Kirke på dagen kl. 9.30-10.15.


Konfirmation i Grene Kirke, lørdag den 12. september kl. 10.00

Emil Juhl Falk Larsen, Vestergade 8, 6520 Toftlund

Telegrammer kan afleveres i våbenhuset i Grene Kirke på dagen kl. 9.30-10.15.

15aug kl. 09:00

Konfirmation i Billund Kirke ved sognepræst Peter Fredensborg

ISB bliver konfirmeret denne lørdag.

15aug kl. 11:00

Konfirmation i Billund Kirke ved sognepræst Peter Fredensborg

7.B fra Billund Skolen bliver konfirmeret denne lørdag.

22aug kl. 09:00

Konfirmation i Billund Kirke ved sognepræst Solvej Paabøl Andersen

7.A fra Billund Skolen bliver konfirmeret denne lørdag.

22aug kl. 11:00

Konfirmation i Billund Kirke ved sognepræst Solvej Paabøl Andersen

7.C fra Billund Skolen bliver konfirmeret denne lørdag.

29aug kl. 10:00

Konfirmation i Grene Kirke ved sognepræst Solvej Paabøl Andersen

 

12sep kl. 10:00

Konfirmation i Grene Kirke ved sognepræst Solvej Paabøl Andersen

 


Konfirmationer 2020

ISB konfirmeres lørdag den 15. august kl. 9.00
7.B konfirmeres lørdag den 15. august kl. 11.00
7.A konfirmeres lørdag den 22. august kl. 9.00
7.C konfirmeres lørdag den 22. august kl. 11.00

_________

AFLYST - 7.A konfirmeres 19. april kl. 10.00
AFLYST - 7.B konfirmeres 26. april kl. 10.00
AFLYST - ISB konfirmeres 2. maj kl. 10.00
AFLYST - 7.C konfirmeres 3. maj kl. 10.00

Konfirmationer 2021

7.B konfirmeres søndag den 18. april
ISB konfirmeres lørdag den 24. april
7.C konfirmeres søndag den 25. april
7.A konfirmeres fredag den 30. april

Konfirmationer 2022

7.D konfirmeres søndag den 24. april 
7.C konfirmeres søndag den 1. maj
ISB konfirmeres lørdag den 7. maj 
7.A konfirmeres søndag den 8. maj 
7.B konfirmeres fredag den 13. maj 

 

 


 
 

VÆRD AT VIDE
Konfirmationsforberedelsen foregår i 7. klasse ved sognets præster. 

Hvis dit barn er døbt i udlandet eller et andet kristent trossamfund, skal du bruge en kopi af dåbsattesten ved digital tilmelding. 

Digital tilmelding til konfirmationsforberedelse for 2020-2021 kan først ske i sommeren 2020.  

 

SE OGSÅ
Konfirmation i Folkekirken