Konfirmationer 2019

7.C konfirmeres søndag den 28. april
7.D konfirmeres søndag den 5. maj
7.A konfirmeres søndag den 12. maj
7.B konfirmeres fredag den 17. maj
ISB konfirmeres søndag den 19. maj

Konfirmationer 2020

7A konfirmeres 19. april kl. 10.00
7B konfirmeres 26. april kl. 10.00
ISB konfirmeres 2. maj kl. 10.00
7C konfirmeres 3. maj kl. 10.00

Konfirmationer 2021

7.B konfirmeres søndag den 18. april
ISB konfirmeres lørdag den 24. april
7.C konfirmeres søndag den 25. april
7.A konfirmeres fredag den 30. april

Konfirmationer 2019 i Grene Sogn

Bemærk at konfirmationen lørdag den 11. maj kl. 10.00 er i Grene Kirke.

Ved konfirmationer i Billund Kirke kan telegrammer og mindre gaver lægges i fremlagte poser i Mødelokale 1 i biblioteket. Der er vagt.
Ved konfirmationen i Grene Kirke er der fremlagt poser i våbenhuset, hvor der også er vagt.


Konfirmation den 28. april i Billund Kirke kl. 10.00

Birk Alber, Tingstedet 94

Jonas Thorø Heidemann Christiansen, Lillevang 52

Kasper Fröhlich,, Lillevang 95

Phillip Samsø Gade, Tingstedet 15

Oscar Noah Aagaard Hasring, Fyrrevænget 110

Christian Grove Højrup, Rosengårdsvej 7, Hejnsvig

Noah Thorø Jakobsen, Tingstedet 31

Nicklas Birk Jensen, Markskellet 6

Mads Myssing Hauschildt Kirkegaard, Sønderkær 391

Mathias Skov Mikkelsen, Lillevang 58

Sebastian Pedersen, Tingstedet 49

Lauritz Bruun Poulsen, Udrejst

Malthe Tofteby, Sønderkær 393

 

Josefine Fasterholdt Busborg, Grindstedvej 10

Mia Gam-Jensen, Søndermarksvej 303

Nikita Plaetner Haugstrup, Staghøjvej 16, Vandel

Astrid Staun Jensen, Sønderkær 146

Freja Willatzen Kruse, Bænkebideren 6

Maria Damgaard Møller, Gammelbro 24,2,-23

Cecilie Søgaard Nielsen, Hinkestenen 4

Iben Victoria Steenhoff, Sønderkær 236


Konfirmation den 5. maj i Billund Kirke kl. 10.00

 

Silas Árnason Flores í Toftum, Lillevang 104

Marcus Iserhorst, Bygager 3

Jeppe Berdiin Jensen, Tingstedet 33

Victor Soelberg Møller Jensen, Plougslundvej 209

Jacob Tegllund Jørgensen, Lillevang 71

Philip Strüwing Jørgensen, Møllevænget 66

Tobias Randrup Jørgensen, Tingstedet 48

Mads Ryberg Kristensen, Lillevang 118

Tobias Joshua Burnett Lees, Plougslundvej 145

Jeppe Lorenz Nielsen, Flintemarken 30

Philip Skov, Bakkelien 20

Markus Opstad Steensen, Lillevang 139

 

Sarah Büchmann, Fyrrevænget 303

Signe Lyngaa Froberg, Bænkebideren 20

Alberte Djørup Guldager, Flintemarken 95

Mathilde Cecilie Lehn Høeg, Hybenvej 133

Lærke Kjær Kristensen, Mølleparken 145

Julie Balsgaard Meier, Helsebakken 3, Vejle

Camilla Vinding Olesen, Tingstedet 51

Line Thomsen Sigtenbjerggaard, Tingstedet 46

Laura Vestergaard Thomsen, Mølleparken 103                             


Konfirmation den 11. maj i Grene Kirke kl. 10.00

 

Emil Rehder Madsen, Møllevænget 76

Markus Hyllested, Nørregade 2,1, Grindsted


Konfirmation den 12. maj i Billund Kirke kl. 10.00

 

Mads Jacob Brichstein Bay, Tingstedet 21

Albert Hulsrøj-Hansen, Lillevang 90

Jeppe Hvid-Jensen, Lillevang 22

Mark Timma Israelsen, Dalgasvej 17, Vandel

Mikkel Østergaard Jensen, Sønderkær 241

Andreas Møller Jespersen, Sønderkær 403

Janus Hafstrøm Johnsen, Tingstedet 47

Oto Klefelds, Markskellet 92

Mathias Pettersson, Sønderkær 227

Nicklas Herman ten Hoonte, Møllevej 2

Regitze Katrine Andreasen, Sønderkær 218

Josefine Lykke Reher Feltheim, Hinnumvej 7, Grindsted

Karoline Burgdorf Lilleholt Jensen, Snurretoppen 15

Karoline Scheel Klausen, Solsortvej 7

Melanie Kjølstrup Pedersen, Hybenvej 141

Josefine Emilie Søgaard, Tingstedet 75

Liv Sørensen, Sønderkær 267

 


Konfirmation den 17. maj i Billund Kirke kl. 10.00

Mathias Østergaard Christensen, Lillevang 119

Andreas Løvvang Frederiksen, Mølleparken 240

Thomas Højstrup Hansen, Tingstedet 23

Jeppe Julius Eggert Estornel Klitgaard, Lillevang 65

Jacob Grønkjær Larsson, Mølleparken 158

André Rosenquist Madsen, Lillevang 121

Oliver Ciano Bjerrum Mejer, Møllevænget 96

Andreas Blok Stoltenborg, Mølleparken 338

Martin Karlskov Thomsen, Lillevang 107

Lasse Amkær Winther, Lillevang 144

 

Anastasia Ambeck-Larsen, Vestbanevej 44, Vandel

Laura Akstrup Germadnik, Hønseringen 25

Maria Mundbjerg Juul Hansen, Bolden 24

Isabella Vibild Lammert-Josefsen, Flintemarken 25

Maja Stoklund Pausgaard, Ribe Landevej 34, Grindsted

Lærke Sofie Porse, Ole Kirks Vej 13

Mille Signe Porse, Ole Kirks Vej 13

Christina Guldahl Brix Sørensen, Markskellet 80

Emma Karoline Linding Thomsen, Fyrrevænget 409

 


Konfirmation den 19. maj i Billund Kirke kl. 10.00

                                                                       

Louis Valdemar Hybertz Bache Pedersen, Lillevang 2                 

Lucas Rafn, Lillevang 114

Kristine Damkilde, Tingstedet 101                 

Matilde Lindhardt Leth, Nyvej 15, Hejnsvig

Sophie Lund Møller Nielsen, Lillevang 110  

Siri Eskelund Nousiainen, Kærvej 113           

Mille-Marie Nørgaard, Kringsvej 39, Kolding

Cecillie Vissing Rasmussen, Kroskoven 12, Hovborg

 


Konfirmationsforberedelse

Konfirmationsforberedelsen foregår i 7. klasse ved sognets to præster. Indskrivning til undervisning sker ved en gudstjeneste i slutningen af august eller begyndelsen af september. De unge får brev med hjem herom i slutningen af 6. eller begyndelsen af 7. klasse.

Spørgsmål vedr. konfirmationsforberedelsen kan rettes til Peter Fredensborg, tlf. 75 33 10 44 eller Solvej Paabøl Andersen, tlf. 40 19 90 22.